fbpx
WEEKEND TIPS

WEEKEND TIP #2: Mana

Pamätám si, keď sme s Ivon mali ešte na výške debaty o budúcnosti jedla. Aké by bolo super, keby sme nemuseli jesť len kvôli tomu, že sme hladní. A že by som kľudne prešiel na nejaké tabletky, ktoré by vyriešili hlad. A ja by som si mohol dávať len dobré jedlo a len vtedy, keď budem mať čas a chuť. V tej dobe som trávil dosť času na cestách a na benzínkach mali maximálne tak bagety.

Fast forward desať rokov. Jedlo sa stalo oveľa dôležitejšou súčasťou môjho života. Aj pracovného, aj cestovateľského. Ale o to viac platí, že nenávidím, keď musím jesť len preto, že som hladný… A pár rokov dozadu ma @ivonamission zoznámila s Manou, v jej úplných začiatkoch. Vyskúšal som. Myšlienka podľa mojich predstáv. Ale… Malo to dve “ale”: robiť si prášok mi prišlo strašne zložité (🤷‍♂️..) a vôbec mi to nechutilo. Tak som na moju predstavu o jedle budúcnosti tak nejak zabudol.

Asi pred dvomi rokmi sa to ale zásadne zmenilo. Ivon ešte na starý Forbidden Spot objednala Manu – tentokrát ako novinku, drink v tetrapaku. A moja utopická predstava o “tabletkách”, ktoré zasýtia, sa stala realitou. A hlavne mi to jedlo budúcnosti fakt chutilo.

Long story short: Manu odvtedy používam veľmi pravidelne. S práškom som sa stále neskamarátil, ale drink mi absolútne vyhovuje. Zasýti ma vždy tak na 2-4 hodiny. A jedlo si môžem len užívať a jesť vtedy, keď chcem ja. Nie vtedy, keď ma k tomu núti hlad a často si musím vybrať najrýchlejšiu variantu, na ktorú vlastne ani nemám chuť. .
Ako úplnú náhradu jedla som ju zatiaľ nikdy neskúšal (tj. päť drinkov denne), ale viem o ľuďoch, ktorí tak určitý čas bez problémov fungovali. Nie som doktor ani nutričný poradca, takže tento tip berte len ako môj lifehack. Ako vždy – nikoho o ničom nepresviedčam, len hovorím, ako veci robím ja!!

A skoro som zabudol: Mana totálne zabila nové príchute. Láska mi síce nechutí, ale Sen a Slnko sú úplný masaker. A keďže som ráno absolútne nestíhal raňajky, tak dnes som na Chopku úplne ideálny user case:)  Kúpiť sa dá ideálne cez ich web MojeMana.cz, ale už aj napríklad v Relay trafikách, na Mall, Alze alebo v Globuse (určite aj inde..).

You Might Also Like