fbpx
INSP.EAT INSP.EAT - ČeskoSlovenské rozhovory

INSP.EAT – Iva Burkertová (Odivi): “Vyrábět kvanta věcí není směr, kterým chci jít.”

Iva Burkertová je ďalším hosťom v sérii videorozhovorov INSP.EAT. Iva je jedna z najzásadnejších osobností súčasnej českej módy. Je módna návrhárka, ktorá stojí za brandom Odivi, či SOBJE. V jej ateliéri sa pri zelenom čaji bavíme napríklad o tom, ako ide skĺbiť punkové cestovanie s fashion weekmi a červenými kobercami. Ľutuje chyby, ktoré za posledných desať rokov spravila? Nelimituje ju, že všetko vyrába v Čechách? Čo pre ňu znamenajú spolupráce a ako sa dostala ku svojim mentorom? A prečo sa začala viac zaujímať o architektúru? Sledujte video, prípadne podcast verziu rozhovoru pod článkom (a na iTunes a Spotify):

Pár zaujímavých myšlienok z interview s Ivou Burkertovou:

“Vyrábět kvanta věcí není ten směr, kterým chci jít.”
“Klasické přehlídky mi přijdou jako přežitek. Chceme přijít blíž k divákovi a odvyprávět mu ten příběh.”
“Chci dělať no-season kolekce. Stavíme je na pevných základech. Začínáme věcma – testujeme je, nosíme je samy, fotíme, bereme je na cesty, zkoušíme jak fungujou.”
“Díky spolupracím si plním své potřeby, radosti a sny.”
[Přechod z návrhařky na businessmenku]: “Mě to chytlo a docela semlelo. Díky tomu jsem tam nasekala strašně moc chyb. Strašně rychle jsme se zvětšily a rozrostly a peníze jsme měly obdobný jako na začátku. Teď jsem to zabrzdila a řekla si: zastav se, podívej se na to a uvědom si, jak dál. Co chci já jako člověk a kam by mohla směrovat značka. Chytali sme se příležitostí, protože když je máš, tak je bereš, protože už by znova přijít nemusela.”
“Bez všech mých lidi a jejich víry by to nemohlo fungovat.”
“Tajná zbraň? Asi by to všechno nefungovalo, kdybychneuměla lidi ukecat a všecho správným způsobem okecat.”
[Rada 20-ročnej Ive]: “Měla jsem období, kdy jsem hrozně litovala věcí, které jsem udělala. Ale teď jsem dospěla do toho bodu, že jsem za to všechno strašně ráda. Že to bylo součástí cesty a že jsem se díky tim věcem strašně moc naučila. Nechala bych se tak hloupá a naivní jak jsem byla a je to v pořádku.”
“Zážitek nemusí být kladný, hlavně, že je hluboký. Zažili jsme momenty, které by dost lidi porazily. Ale my jsme je přežili a to jsou věci, na které vzpomínám úplně nejradši.”
“Všecho je vyrobený v České republice. A snažím se pracovat i s českýma materiálama.”
“Hlavný problém vidím v tom, že komunikace s českýma firmama je obtížná.”
“I když má člověk talent, tak u oděvu ty věci nevznikají samy a musí tam být tvrdá špinavá práce.”
“Musela jsem se rozhodnout, jestli Odivi bude žít tak jak ty a bude se posouvat s tebou, nebo jestli tomu vytvoříš nějaký obrázek, kterého se budeš držet, i když ty budeš někde jinde. Rozhodla jsem se, že to poroste se mnou.”
“Spolupráce jsou pro mně formou mentoringu. Dostávám se do jiných oborů.”

Iva v rozhovore spomína:

Casa Tiny v Mexiku, Sedmikrásky od Věry Chytilové a 4-hodinový pracovný týždeň od Tima Ferrissa.

Sledovať ju môžte na Instagrame @messyhairlife, prípadne @odivi a @sobje.

You Might Also Like