INSP.EAT INSP.EAT - ČeskoSlovenské rozhovory

INSP.EAT – Karkys: “Nápad se musí zrealizovat hrozně rychle.”

Karkys – vlastným menom Radek Karko – je filmmaker, podnikateľ a cestovateľ. Stojí za množstvom (nielen) športových filmov, ocenených videoklipov či reklám, ale aj za obchodom a kaviarňou Klasick Wheels. Karky patrí medzi mojich blízkych kamarátov a stál pri zrode Life is Porno a následne i LIP Production. A okrem toho je motorkár a cestovateľ.

V Klasick Wheels sa bavíme o filmovaní, motorkách, ale i motivácii a vyhorení. Video nájdete na YouTube a podcast (okrem iTunes a Spotify) i pod článkom.

Pár myšlienok z rozhovoru:

“Motorku jsem si koupil, aby mně vytrhla z rychlýho života a na druhou stranu mě tam ještě víc stáhla.”

“Dokážu docela dobře přepínat.”

“Jakmile stoupím na plac, všechno zahazuju a soustředím se na jednu věc.”

“Dochvilnost je pro mně tak důležitá věc, až se občas sám divim, že jsem někde načas. Možná je to tim, že jsem se musel dost brzo postavit na své nohy a jít si za tim.”

“Když jsem začal natáčet, tak jsem za to dost let neviděl ani korunu.”

“Všechny nápady, který mě kdy napadli, tak to bylo v jedný sekundě, když ti mozek přepne někam a najednou to vlítne do hlavy. Nikdy ty realizovaný projekty nepřišli tak, že by jsem si řekl ‘musím vymyslet tohle’.

“Jsem zástance toho, že nápad se musí zrealizovat hrozně rychle. Všechny nápady, které jsem realizoval, byly rychlý a spontánní.”

“Moje tajná zbraň je kniha 4-hodinový pracovní týden. Tato kniha mě posunula dál a díky ní můžu dělat tolik věcí, co dělám.”

“Cestování je pro mně nejdůležitější věc. Cestování je pro mně učení. Učení a objevování nových věcí.”

“Ja bych nechtěl skousit žít jako někdo jinej. Já jsem fakt strašně spokojenej. Takže nikým.

“Co bych poradil sám sobě před deseti lety? To, co mi radila celá rodina: bacha na to, opatrně, nefunguj tak rychle.”

“Bylo toho na mně strašně hodně a začal jsem cítit, že s tim musím okamžitě něco dělat. První věc, co jsem začal dělat, že jsem si začal říkat ‘hlavně se z ničeho neposrat’. A druhá věc byla začat se věnovat něčemu jinýmu a to byl Klasick Wheels.”

“Z filmařiny, co byl můj koníček, jsem si udělal hlavní práci a věnoval jsem tomu všechno. Kdybych si při tom držel jiný hobby a vždycky dokázal vypnout, odreagovat se, tak by se třeba tohle to (vyhoření) nestalo.”

“Když se chce člověk živit reklamní filmařinou, je důležitý oddělit tu komerční tvorbu od autorský tvorby.”

“Když jsem měl krizi, tak jsem přestal komunikovat svoji tvorbu ven. Vůbec jsem nevěděl, jestli z toho mám radost nebo ne.”

Knihy, ktoé spomíname: 4-hour work week (Tim Ferriss) a Pozitivní líder (Jan Mühlfeit)

Filmy, ktoré Karkys spomína: REVENANT Zmrtvýchvstání (Alejandro González Iñárritu) a Hair (Miloš Forman)

Karkysovu tvorbu nájdete na jeho webe RadekKarko.com a pár autorských projektov tu: Snowporning, Wakeporning movie, Howl seat, Kamu v Mexiku.

You Might Also Like